Значення татуювань. Символіка татуювання і її прихований сенс і позначення.

Ідей для татуювання неймовірна кількість. Це можуть бути написи, Символи або цілі картини; зображення предметів, тварин або портрети відомих особистостей і персонажів. Що завгодно. Але практично кожен малюнок має якесь значення. Для кожного значення тату індивідуальне, і приховане значення свого татуювання може знати і правильно розшифрувати тільки її володар…
Але існують загальноприйняті тлумачення найпопулярніших татуювань:

 

Акула. При всій різноманітності татуювань, варіанти з хижаками бувають не надто популярні. Це відбувається через упередження про те, що хижаки, наприклад акули, небезпечні і жорстокі. Але сенс татуювання залежить від людини, його образу і тієї ідеї, що він вклав в татуювання. Образ акули був виставлений в негативному світлі завдяки страшним історіям і фільмам жахів, що розповідають про кровожерливість акул, що виставляло їх справжнім злом. Але, правда в тому, що хижак – це жива істота, зі своїми якостями і інстинктами. У акули відмінно розвинений інтелект, тому татуювання з цією твариною означають хитрість. Татуювання у вигляді акули дуже рідко означають жорстокість, але через незнання сприймаються, найчастіше, саме так. Однак справжніми значеннями є волелюбність, наполегливість і хитрість. Наполегливість виражається в досягненні своєї мети за всяку ціну, хитрість виражається в гострому розумі, а волелюбність – в самодостатності, мріях про волю, відповідальності за себе.


Ангели і ангельські крила на спині. Є дуже багато міфічних істот, але тільки ангели є священними. Вони походять з християнської релігії, тому татуювання із зображеннями ангелів можуть означати віру в бога. Такі тату символізують духовність, безгрішність, красу, велич. Вони також означають силу і волю, так як ангели - це Боже воїнство. Дані татуювання можуть символізувати досконалість, щастя, мудрість і доброту.


Бабки улюблені в багатьох культурах, тому татуювання з їх зображеннями незмінно популярні. Через деяку схожість з метеликами, бабки мають схожі з ними значення: політ, легкість, спритність, швидкість, грацію. Але самі татуювання швидше символізують жіночність і сексуальність, хоробрість і гострий розум, елегантність і красу. Такі татуювання також означають перемогу і служать оберегами, а іноді їх значення – хитрість і далекоглядність.


Ведмеді славляться своєю силою і розумом, своєю спритністю і натурою хижака. Татуювання із зображеннями ведмедів характеризують своїх володарів як сильних і владних людей, тому такі тату популярні у чоловіків. Хоча на жіночому тілі малюнок ведмедя символізує спритність і жорсткість, інтелект і силу, так що ведмеді популярні у обох статей.


Вовки - це дуже символічні тварини, тому татуювання з їх зображеннями дуже популярні. Вовки, як зображення для татуювань, означають силу і всі якості, властиві лідеру. Це тату також говорить про відданість свому володару і готовності до самопожертви. Дуже важливим є жіноче татуювання у вигляді вовка. Воно символізує дуже глибокі почуття і вірність в любові. Подвійність натури вовка-вірність і самотність - грає на руку самим різним людям, тому тату з їх зображеннями роблять дуже багато людей з різними характерами.


Воїн (Вікінги, гладіатори, самураї і т.д.). Татуювання з зображеннями воїнів незмінно популярні. Це можуть бути військові, спортсмени з різних бойових мистецтв, гладіатори, самураї. Варіанти персонажів подібних татуювань різноманітні. Але їх значення приблизно однакові: вірність, хоробрість, сила, доблесть і героїзм.


Ворон, сорока. Одними з найбільш символічних птахів в культурі татуювань є ворони. Вони символізують загадковість і таємницю. Татуювання із зображеннями Воронів означають загадкову містичну сутність своїх володарів і подвійне дно душі. Іноді Ворони можуть символізувати надприродні здібності, але це скоріше просто Імідж, а не реальність.


Восьминоги (кальмар, спрут) є морськими мешканцями, які з давніх часів вселяють людям повагу до моря і страх до глибини. Ймовірно, тому татуювання з зображеннями восьминогів не надто популярні. Але символізують вони аж ніяк не негативні речі: воду і глибину, циклічність життя, спостережливість, могутність.


Дельфіни в усі часи і у всіх культурах були улюблені і шановані людьми. Тому, зараз татуювання із зображеннями цих тварин завжди мають позитивний сенс. Дельфін, як зображення Татуювання, говорить про людину тільки хороше: про його доброту, радісний характер, дружелюбність, готовність допомогти іншим людям. Татуювання дельфіна також означає силу і швидкість, безпеку і благородство, любов і секс.


Дракони є одними з найвідоміших магічних істот, тому їх популярність як зображення для татуювань невблаганно зростає. Дракон є символом потужності, тому тату з ним – це знак влади і сили. Такі татуювання символізують магію і уяву, хоробрість і вірність, завзятість і благородство.


Жаба. Татуювання у вигляді жаб однаково поширені як серед жінок, так і серед чоловіків. Такі татуювання є загальновизнаними символами сексу і родючості, тому вони завжди дуже еротичні. Татуювання у вигляді жаб також означають пристрасть, спокій, любов, сексуальність.


Зірки завжди вважалися чимось магічним, красивим, загадковим і далеким, тому татуювання із зображенням зірок неймовірно популярні. Часто зірку наколюють саме як перше татуювання, невелике, нескладне, але стильне. Це може бути одна зірочка, невелике сузір'я або падаюча зірка. Значення таких татуювань - це краса, в різних її варіаціях. Від ніжності до сексуальності, від загадковості до яскравості. Зірки іноді є талісманами і можуть символізувати удачу і здоров'я. Татуювання з зірками часто означають благополуччя, творчість і успіх.


Змія (кобра, гадюка) є дуже популярним зображенням для тату. Вона символізує секс, причому однаково, що на жінці, що на чоловікові. Однак крім цього значення, змія говорить про мудрість і хитрості людини, інтуїції і загадковості. Дуже рідко татуювання змії сприймають неправильно через її хижу природу, але все ж це не негативний малюнок, а скоріше загадкове і розкуте татуювання.


Кажани завжди мали подвійне значення: темні сили і удача, тому татуювання з цією твариною можуть символізувати різні речі. Завдяки фільмам жахів, кажани означають страх і смерть, а завдяки коміксам – героїзм. Татуювання кажана може символізувати владу, добродушність, політ і фортуну.


Квіти. Татуювання у вигляді квітів різноманітні, а їх значення залежать від певних квітів. Фіалка означає ніжність і м'якість, але при цьому це спокійна сила. Ромашки символізують кокетство і невинність, однак, це ще й загадковість, і подвійність натури. Незабудки означають скромність, гладіолуси - витонченість. Орхідеї символізують строгість, бузок - багатство.


Кішка. У різних міфах і легендах кішка була божеством і уособлювала силу і любов. Зараз татуювання у вигляді котів також мають позитивні значення, проте вони були змінені через популярність татуювань в криміналітеті, де тату з кішкою є знаком злодія і щасливого грабіжника. Але, насправді, татуювання з котами символізують місяць і магію, ніч і спритність, силу і незалежність, любов і удачу.


Клоун, Блазень. Татуювання з зображеннями клоунів не надто популярні через їх подвійний сенс, тому ті, хто хоче мати такий малюнок на своєму тілі, повинні стилізувати його правильно, додаючи власний сенс. Клоун символізує одночасно брехню і щирість, радість і смуток, справедливість і злодійство.


Комахи, жуки. Татуювання із зображеннями жуків нестандартні, але символічні. Взагалі, комах не дуже шанують, але татуювання у вигляді жуків є талісманами. Жучки також символізують швидкість і хитрість, а через свій розмір вони означають затишок, зручність, витонченість. Згідно з різними джерелами, жуки символізують багатство і гроші.


Конюшина є знаменитою рослиною з міфічними значеннями, тому вона дуже популярна як малюнок для татуювання. Є два види конюшини: з трьома і чотирма листями. Конюшина з трьома листями є символом складових людини відповідно до християнства, а це дух, душа і тіло. А чотирилиста конюшина популярна як тату через своє значення як оберега. Таку конюшину прийнято вважати талісманом, що приносить удачу!


Корона - це аксесуар, що відділяв простих людей від осіб королівських кровей протягом багатьох століть. Зараз корони є досить популярними зображеннями для татуювань. Як правило, власники таких татуювань хочуть виділити себе з натовпу і підкреслити свої достоїнства. Корона, найчастіше, символізує владу і мудрість, інтелект і далекоглядність, велич і пишність.


Ластівка. Одним з найзнаменитіших талісманів є птах Ластівка, тому татуювання з її зображенням роблять саме для того, щоб притягнути до себе удачу. Ще в Стародавньому Китаї Ластівка вважалася знаком прийдешніх змін, причому змін на краще. З тих пір татуювання із зображенням ластівки має тільки позитивні значення: удача і надія.


Лев. Через титул царя звірів, татуювання з левом є символом сили і влади. Однак, через їх грацію і хижу природу, Леви символізують пишність, благородство і хоробрість. Цю тварину можна розділити на три категорії – котячу, царську і хижу і відповідно цим категоріям, можна виявити значення татуювання з левом - це хитрість, Грація, незалежність і ніч. Це влада, мудрість і сила. Це швидкість, жорсткість, турбота, вірність і інтелект.


Лілія. Дуже затребуваним зображенням для татуювань є малюнок лілії. Ця квітка вважається одним з найкрасивіших в природі, а як татуювання вона відноситься до жіночої символіки. Значення татуювання з Лілією-добро. Трактується і як ніжність, і як надія, і як безсмертя. Деякі пов'язують татуювання лілії з сексом: біла лілія – кокетство, але невинність, темна Лілія – сексуальність, пристрасть і краса. Біла лілія символізує Діву Марію в християнстві, а жовта – гордість. Татуювання з помаранчевою Лілією означають творчість і незалежність, а з рожевою Лілією – юність і наївність.


Лотос. У квітки лотоса немає конкретного значення, тому татуювання з лотосом залежать від їх власників. Однак лотос найчастіше символізує життя, досконалість, чистоту і схід. У татуювання з цією квіткою не може бути негативного значення, скоріше це загальноприйнятий символ чогось хорошого, що має на увазі сам володар тату. У різних народів різні уявлення про дану квітку: у деяких воно пов'язане з релігією, у деяких це чисто жіноча символіка, а хтось вважає, що лотос-це знак сонця.


Метелик у вигляді татуювання має лише позитивні значення. В основному це символ здоров'я в різних варіаціях: безсмертя, довголіття. Але метелик також означає красу, легкість і витонченість. У країнах СНД (у старшого покоління) існує стереотип про татуювання у вигляді метеликів про те, що це вульгарний символ (асоціації до виразу «нічний метелик» і тюремним наколкам часів «совка»). Але це пережиток епохи СРСР, який вже почали забувати і стали сприймати метеликів, як і в усьому іншому світі, – позитивно, адже краса і здоров'я не можуть бути незрозумілими.


Ножі і кинджали. Татуювання із зображеннями ножів часто інтерпретують як зброю, а в слідстві – жорстокість. Але найчастіше такі татуювання означають владу, перевагу, незалежність. Але ножі також можуть означати ідеал, досконалість. Деякі татуювання з ножами символізують емоційність, гострий розум, дотепність, сексуальність і розкутість. Ножі іноді асоціюють з танцем, витонченістю, спритністю і грацією.


Обереги і талісмани. Досить багато існує релігій, прикмет і вірувань, тому тяжіння удачі так хвилює людей. Для цього були придумані обереги і талісмани, а тепер їх ще й наносять на тіло. Варіанти талісманів різноманітні: підкови, сонечка, чотирилиста конюшина, ієрогліфи (що означають удачу), руни, містичні і магічні знаки. Такі татуювання оберігають, захищають і приносять удачу.


Орел є красивим птахом і має багато значень. У різних культурах орла приписують до двох стихій: повітря і вогню, тому його значення також можна поділити по цих стихіях. По-перше, як істота з крилами, орел означає Політ і висоту, а також далекоглядність і божественність, духовне начало. Орла приписують також до стихії вогню через його сили, цей птах символізує гордість, мужність, владу, безсмертя, перемогу.


Павич завжди був символом сонця. Це одна з найкрасивіших птахів світу, яка символізує витонченість. Татуювання з павичами можуть означати красу, царственість, романтику. Як символ сонця, цей птах означає Безсмертя, славу, велич і щастя. Татуювання з пером павича часто роблять як міні-версію цього птаха, татуювання менше і простіше, а сенс той же. Однак одне перо в свою чергу може означати небо і зірки, силу духу і співчуття.


Павуки (Павутина, тарантул). Павуки є не дуже приємними створіннями, проте у них є свої шанувальники. Татуювання з зображеннями павуків популярні. Вони означають життя, радість і удачу. Однак павуки символізують ще й хитрість, спритність, швидкість, навіть небезпеку. Ці істоти також означають нові можливості, оптимізм, перспективи.


Перо - це дуже цікавий предмет. Це і аксесуар, і спосіб письма, і сувенір. Тому татуювання з цим предметом вельми популярні. Вони символізують загадку, мудрість, терпіння. Пір'я також означають сміливість, яскраву особистість. Це також татуювання для краси, витонченості. Перо символізує задоволення, тому це ознака життєрадісних людей. Пір'я також можуть відноситися до культури індіанців, корінних американців, тому татуювання з пір'ям можуть бути даниною поваги до їх культури.


Пес. Татуювання із зображенням собак можу носити найрізноманітніші люди. Значення цих тату подвійні, тому що мають два основних значення – пекельних псів і друзів людини. В агресивній стилізації наколюють тату собак бійцівських, вселяють страх. Але ці татуювання зустрічаються набагато рідше, ніж татуювання з зображеннями собак в позитивній стилізації. Татуювання із зображенням собак символізують дружбу, вірність, відданість, турботу і щастя.


Птах. Різноманітність птахів, що живуть на нашій планеті  вражає. Тому татуювання з їх зображеннями дуже популярні. Існує багато варіантів тату з птахами, проте їх значення схожі. Татуювання у вигляді птахів символізують небо, повітря, висоту, політ, швидкість. В емоційному плані Птахи означають свободу і азарт.


Роза є королевою квітів і її зображення для татуювань дуже популярні. Сама по собі троянда-це символ любові і краси, але її значення залежить від стилізації і кольору. Бутон троянди означає початок любові, початок відносин, дітей, ДИТИНСТВО, наївність. Роза з шипами означає Біль, хитрість. Червона троянда символізує пристрасть і секс, Чорна троянда – готичні мотиви, Біла троянда – невинність і наївність, синя троянда – нескінченність і небо.


Русалки - це міфічні жінки неземної краси з риб'ячим хвостом, які мешкають у воді. Татуювання із зображенням русалок, найчастіше, роблять жінки, так як ці тату означають владу над чоловіками і жіночу красу. Русалки також означають хитрість і мудрість, молодість і життя, жіночність і сексуальність.


Сакура є красивою квіткою, а гілка сакури – популярним малюнком для татуювань. Дуже часто гілку сакури наколюють на тіло просто як прикрасу, без жодного сенсу. Але взагалі, сакура символізує молодість, юність, невинність, наївність. Дуже жіночний і ніжний малюнок.


Скарабей - це міфологічний символ з Стародавнього Єгипту. Татуювання зі скарабеєм неймовірно популярні і є талісманами. Татуювання із зображеннями скарабеїв можуть означати цілеспрямованість і досягнення своїх цілей, безсмертя і воскресіння, сонце і відродження. Скарабей в принципі символізує Стародавній Єгипет, його міфологію і традиції.


Скорпіони отруйні, тому татуювання з їх зображеннями часто трактуються як смерть, помста, зрада і вбивство. Таким чином, до таких татуювань ставляться з настороженістю. Але скорпіонів наколюють через знак зодіаку, будь то знак володаря татуювання, або ж близької йому людини. Скорпіони можуть символізувати Африку, здоров'я, Сонце.


Скрипковий ключ є популярним зображенням для татуювань. Він найчастіше означає Музику, музикантів і творчість в цілому. На жаль, імідж татуювань із зображеннями скрипкових ключів був зіпсований через тюремні тату, але тим не менш, це красивий і вельми витончений символ мистецтва, тому багато знаменитостей наколюють собі скрипкові Ключі. А на жінках такі татуювання символізують їх сексуальність.


Сова. Татуювання у вигляді сови не так популярні, як татуювання з іншими птахами. Значення Сови на людському тілі набагато складніше, ніж може здатися, тому далеко не кожен зважиться на подібний малюнок. З давніх часів вожді племен і просто впливові люди Делі робили татуювання у вигляді сов. Це вважалося не тільки ознакою верховенства, а й ознакою розуму. Найбільш шановані мудреці мали малюнок сов на своїх плечах, що відразу викликало трепет у менш впливових людей. Зараз значенням сови, як зображення для татуювання, також є мудрість. Це ще й ознака лідера, але в такому ключі сови вже рідко наколюють. Зате з'явилося ще одне, більш похмуре: значення татуювання у вигляді сови-близька смерть. Сови, як вісники смерті, стали все частіше застосовуватися як Малюнки для татуювання, затьмарюючи початкове значення – мудрість. Хоча сенс все одно в результаті залежить лише від людини, яка зробила татуювання.

Сонечко завжди було чимось прекрасним, і як зображення для татуювання воно має лише хороше значення. Такі тату, як правило, вважаються талісманами і оберегами. Сонечок часто наколюють разом з чотирилистою конюшиною і підковою, щоб закликати удачу. Щастя, фортуна, любов, здоров'я, секс – все це символізує сонечко. Татуювання з Сонечком характеризує щастя і сексуальність свого володаря.


Тигри є дуже символічними тваринами в багатьох культурах, тому татуювання з цими хижаками мають безліч значень. По-перше, сила. Через свою природу хижака Тигри символізують міць, швидкість, жорсткість і влада. Завдяки східним легендам, Тигри означають успіх і багатство, а завдяки своїй красі – стиль і витонченість. Так само тигр символізує хитрість і гострий розум, а іноді татуювання з цією твариною просто вихваляє красу природи.


Феї (чарівниці і ельфи з крилами). Одними з найчарівніших і популярних міфічних істот є феї. Виглядають вони як звичайні жінки: мають крила, можуть літати і чаклувати. Значення татуювань з феями різноманітно. По-перше, це символ доброго чарівництва і білої магії, а ще феї означають жіночі чари, досконалу красу і витонченість. Такі татуювання також символізують пишність природи, свіжість повітря, політ, чистоту душі, різні природні стихії. Феї можуть означати життя, захоплення, природність.


Хрест (Розп'яття) є духовним символам у багатьох релігіях і культурах, тому татуювання з його зображенням так популярні. Значення таких тату варіюються від християнської віри і поклоніння Ісусу, до існування раю і дотримання біблійних заповідей. Можна сказати, що це все ж Біблійне татуювання, яке робиться і сприймається людьми як символ віри у вищі сили.


Череп завжди сприймався як негативний малюнок, ознака смерті. Але татуювання із зображеннями черепів можуть бути зроблені під забавну карикатуру, таким чином, череп означає гумор, сміливість, яскравість характеру. Череп може символізувати безсмертя, душу, дихання. Такі татуювання можуть означати страх, але найчастіше вони все ж мають позитивний сенс.


Чорти (нечесть різна) як зображення для татуювань бувають двох видів: звичайні і забавні. Останні є символом гумору, радості, широких поглядів. Що стосується звичайних чортів, то татуювання з їх зображеннями найчастіше позначає хитрість і далекоглядність. Чорти також пов'язані з чорною магією, демонами і пеклом, однак це не завжди негативна символіка. Чорт може означати справедливість і справедливі покарання. Чорт може бути знаком гострого розуму, а також символом стихії Вогню.


Якір завжди асоціюється з морем, тому татуювання з його зображенням часто роблять службовці на флоті. Все, що пов'язано з водою може бути символікою якоря. Татуювання у вигляді цього предмета означають прихильність, глибину, океан і силу. Якір також говорить про любов до пригод, витривалості і водної стихії як такої.


Ящірка - це визнаний символ сексуальності, тому татуювання з її зображенням дуже еротичне. Ці рептилії також означають спритність, швидкість і витонченість. Дуже популярні татуювання із зображеннями ящірок ще й тому, що вони символізують радість. Це позитивне тату, але роблять його, найчастіше, саме через сексуальне значення. Секс, еротика, розкутість - все це втілюється в татуюваннях у вигляді ящірок.